در تلاش هستید سایت خبری مستقل خود را راه اندازی کنید؟ ملی پرتال راهکار مناسبی را برای طراحی سایت خبری شما در نظر دارد.شما نیز می توانید سایت خبری خود را از طریق ملی پرتال به سادگی راه اندازی کنید. سایت های خبری اصولاً طراحی پیچیده ای ندارند و معمولاً از الگوی قالب های بلاگگ ها پیروی می کنند. به همین دلیل، مدیریت سایت های خبری چندان دشوار نیست. همچنین، با ابزارهای پیشرفته تعبیه شده در ملی پرتال، مدیریت سایت خبری برایتان ساده خواهد بود و طراحی سایت ارزان و حرفه ای را باهم تجربه خواهید کرد

سایت های خبری مانند هر سایت دیگری فاکتورهای خاص خود را دارند و مانند هر سایت دیگری کاربردی بودن، مهم ترین ویژگی آنهاست. کاربران باید در همان لحظه اول، روش کار با سایت شما را متوجه شوند. در طراحی سایت خبری ، سادگی بهترین گزینه است. آن چیزی که در سایت خبری مهم است جلوه نیست، بلکه محتوا و ارزش خبری مطالبتان است. مطمئناً عناصر گرافیکی و چشم نواز در راحت خواندن محتوا به کاربران شما کمکک می کنند، اما اولویت درجه یک شما نیستند.قابلیت به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی یکی دیگر از ویژگی های مهم در طراحی سایت خبری است. خوانندگان سایت خبری شما باید بتوانند اخبار و مطالب مهمی که شما منتشر می کنید را با حلقه دوستان خود به اشتراک بگذارند. این اشتراک گذاریی و سهولت در استفاده علاوه بر تجربه کاربری خوب، به سئو سایت خبری نیز کمک می کند.تعداد خبرنگاران و نویسندگان یک سایت خبری امکان مدیریت سایت خبری را کمی دشوار می کند. کاربری ساده ملی پرتال به شما این امکان را می دهد تا به تعداد نامحدود برای سایت خبری خود کاربر و نویسندهه تعریف نمایید و برای هر کدام نسبت به وظایفشان، دسترسی محدودی را تعریف کنید.فراموش نکنید که عناصر طراحی سایت خبری شباهتی به طراحی سایت شرکتی و یا طراحی سایت اختصاصی ندارد.سایت خبری شما با مطالب ارزش پیدا میکند.

بارها شده است که شما یک خبر را در داخل وب سایت ها جست و جو کرده و نتیجه ای دریافت نکرده اید. اگر چنین اتفاقی در وب سایت خبری بیفتد مطمئنا تعداد زیادی از کاربران خود را از دست می دهد زیرا سایت های رقبای زیادی وجود دارند که شما می توانید به راحتی در سرچ بار ایشان هر چیزی را جست و جو کرده و پیدا کنید. هیچ چیز بیشتر از این مسئله آزار دهنده نیست که شما بتوانید خبری مناسب برای خود را پیدا کنید اما بفهمید که این خبر پنج مدل متفاوت دارد و به خوبی توضیح داده نشده است که تفاوت آنها چیست. برای مثال اگر شما خبری تهیه کنید که روادید ایرانیان برای حضور در آمریکا منع شده است.یک خبری کامل نیست و باعث از دست رفتن خواننده های سایت خبری خواهد شد.این اشتباه نویسنده را میتوان با ویژگی های متمایز کننده طراحی سایت خبری پوشش داد،به این صورت که در پایان هر خبری، اخبار مشابه و مرتبط با آن خبر نمایش داده شود.

طراحی سایت خبری

یکی از مهمترین اصول در طراحی سایت خبری استفاده از برچسب های خبری است.یک لینک به برگه ای که مشخصات کامل خبر را توضیح می دهد باید در تمام صفحات خبری شما وجود داشته باشد. بسیاری از سایت ها از کاربر می خواهند که به صفحه اولیه رفته و سپس دوباره خبر جست و جو شود تا اطلاعات بدست آید. این مسئله باعث می شود کاربر از جست و جو کردن سایت خسته شده و از سایت خارج شود. این مسئله عین این است که شما از فروشنده بخواهید در هر بخش از کارخانه شما یک مکالمه یکسان را با تمام مسئولین داشته باشد! در تمام خبر های سایت خود کلمات مهم را لینک کنید به اخبار مرتبط و یا تگ ها و برچسب هایی که خواننده بتواند با مطالعه آن موارد اطلاعات بیشتری کسب کند.بهتر است در طراحی سایت خبری ، حتما از خصوصیت برچسب استفاده کنید تا کاربر بتواند بیشتر با مطالب و اخبار موجود آشنا شود.

علاوه بر تمام ویژگی های گفته شده در بالا، ملی پرتال مزایای دیگری نیز دارد. تمام قالب های ملی پرتال واکنشگرا هستند. به این معنی که سایت شما در تمامی صفحات نمایشگر به خوبی نمایش داده می شود و کاربران می توانند از تمامی امکانات سایت شما به راحتی استفاده کنند. مزیت مهم دیگر بهینه سازی قالب ها برای موتورهای جستجو است. این ویژگی باعث می شود که با کمی تلاش بتوانید سایت خود را به رتبه های بالای نتایج جستجوی گوگلل برسانید.اگر قصد راه اندازی سایت خبری دارید، ملی پرتال میزبان خوبی برای طراحی سایت حرفه ای شما خواهد بود.

وب‌سایت خبری شما باید در مدت زمان اندکی بارگذاری شود و بیننده و بازدیدکننده‌ را منتظر نگذارد، زحمتی که شما برای زیبایی سایت تان می‌کشید همه زمانی موثر خواهد بود که سرعت بارگذاری سایت خود را بالا ببرید تا تعداد بیشتری از افراد توانایی دیدن و استفاده کردن از سایت شما را داشته باشند. به‌طور کلی طراحی سایت خبری شما باید برای وب بهینه‌سازی شده باشد و لود شدن آن بیشتر از چند ثانیه طول نکشد.طراحی سایت اختصاصی و یا طراحی سایت شخصی میتواند این مورد را کمتر رعایت کند.ولی در طراحی سایت خبری.سرعت لود شدن صفحات باید نزدیک به بهترین حالت ممکن باشد. از تاثیر سرور هاست بر بهینه سازی سایت هم غاقل نشوید.

بعد از اینکه بازدیدکنند‌ه‌ای به سایت شما وارد شد، سایت شما باید توانایی این را داشته باشد که بازدیدکننده و مخاطب را به بخش‌های مختلف سایت، هدایت کند. لازمهٔ این کار در طراحی سایت خبری ، داشتن نوار مسیریابی واضح و گویا است که تمام بخش های خبری را نمایش دهد.این مورد در طراحی سایت املاک و یا طراحی سایت پرتال از درجه اهمیت بالایی برخوردار نیستند.ولی سایت خبری باید به خواننده آدرس دهد. لینک‌های مهم را در مکان مناسب قرار دهید. ترجیحاً نوار مسیریابی را در بالای سایت بگذارید تا در معرض دید باشد و به‌ آسانی قابل دسترسی باشد. بالای سایت، محلی است که کاربر به محض ورود به سایت، آنجا را نگاه می‌کند. از منوهای خود در بخش‌های راست یا چپ سایتتان استفاده کنید؛ تا حد امکان تمامی صفحه‌ها، عناوین و اطلاعات سایتتان را به این منو‌ها و نوار مسیریابی پیوند دهید. شما هرگز نمی‌دانید که کدام‌ یک از اطلاعات موجود در سایت شما، توجه کاربران و بازدیدکنندگان را جلب خواهد کرد؛ پس طوری همه چیز را بچینید که مخاطب دسترسی‌ آسانی به همهٔ اطلاعات شما داشته باشد.