اگر صاحب یک آتلیه یا گالری هستید و درباره ساخت سایت برای کسب و کار خود تردید دارید، بهتر است بدانید که امروزه طراحی سایت برای هر کسب و کاری ضروری است. ساخت سایت نه تنها باعث ارائه خدمات بهتر به مشتریان می شود، بلکه در برند سازی نیز به شما کمک می کند.آتلیه ها و گالری ها نیز از این امر مستثنی نیستند. طراحی سایت آتلیه در حقیقت، رزومه تجربیات و تخصص شماست. با داشتن یک سایت گالری با رابط کاربری ساده و زیبا می توانید مهارت و تخصص خود را به مشتریان تان نشان دهید. همچنین، از آنجاییکه امروزهه بیشتر مردم همیشه به اینترنت دسترسی دارند، اهمیت داشتن  سایت دو چندان شده است.

همیشه نیاز به تبلیغات احساس می شود ، اگر شما دارای خصوصی ترین شغل ها هم باشید ، بدون تبلیغات و شماخته شدن نمی توانید درآمد مناسب کسب نمایید همیشه افرادی موفق تر هستندکه در زمینه ی فعالیت خود با بازار و اجتماع همسو باشند و این روزها سوی اجتماع به سمت اینترنتی و مجازی شدن است اگر می خواهید در هر شغلی پیشرفت کنید ، یکی از ارزانترین راه های تبلیغات ، تبلیغات اینترنتی است ، بسیاری از افراد با دیدن کشش تبلیغاتی وب سایت ها ، بدون هیچ دغدغه ای به سوی ایجاد و طراحی وب سایت سوق پیداا می کنند و خواهان طراحی سایت هستند ، چنین افرادی مطمئنا افرادی هستند که درآمد مناسبی دارند ولی نیازشان خیلی فراتر از درآمد های روزانه است شما توسط دنیای اینترنت می توانید فعالیت های خود را در سطح وسیعتری گسترش دهید ، شما می توانید از یک شهرر کوچک و حتی از اتاق خود در منزل ، اقدام به راه اندازی یک آتلیه ی عکاسی موفق نمایید ، شما با طراحی سایت آتلیه عکاسی می توانید سفارشات تصاویر مختلف را از طریق اینترنت گرفته و انجام دهید امروزه بیشتر افراد می خواهند در فضای مجازی شخصیت بهتری برایی خود داشته باشند ، این اتفاق در شبکه های اجتماعی بیشتر خود را نشان می دهد و هر شخصی که در شبکه های اجتماعی عضو است می خواهد که بین دوستان  خود بهتر دیده شود و برای بهتر دیده شدن نیاز است که بر روی تصویر شخص کار شود و این موقعیتی است کهه اکثر آتلیه های عکاسی از آن به عنوان بهترین موقعیت کاری یاد می کنند شما می توانید با تبلیغات وسیع در سطح اینترنت ، بدون داشتن شرکت و یا آتلیه ی عکاسی ، اقدام به سفارش گیری از وب سایت آتلیه ی عکاسی خود نمایید و این فرصتی است که امروزه اکثر آتلیه های عکاسی مشهور در حال انجام آن هستند ولی برای داشتن یک وب سایت آتلیه ی موفق در طراحی سایت آتلیه چه نکاتی را باید رعایت کرد؟ یک وب سایت آتلیه ی موفق چه خصوصیاتی دارد؟آیا طراحی سایت آتلیه می تواند شما را برای رسیدن به هدفتان یاری نماید؟

ضرورت طراحی سایت آتلیه

همانطور که در ابتدا گفتیم، امروزه طراحی سایت حرفه ای به یکی از ضروریات هر کسب و کاری تبدیل شده است. آتلیه ها و گالری ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. طراحی سایت آتلیه ، عناصر و المان های خاص خود را نیاز دارد. مانند هر نوع سایت دیگری، طراحی سایت گالری باید بر اساس کاربرپسند بودن انجام شود تا کاربران می توانند به راحتی در سایت شما بگردند و از تمامی امکانات بهره ببرند.از آنجایی که محور اصلی فعالیت آتلیه ها و گالری ها، بر روی تصویر یا عکس می باشد، ایجاد گالری تصاویر در طراحی سایت آتلیه اهمیتت فراوانی دارد. مطمئناً کاربران می خواهند پیش از مراجعه به شما با مهارت هایتان آشنا شوند. خوشبختانه ملی پرتال تمامی امکاناتی که شما برای طراحی سایت گالری خود نیازمندید را در اختیارتان قرار می دهد. ما از اهمیت داشتن گالری برای سایت های آتلیه آگاه هستیم، بهه همین منظور سیستم پیشرفته ای را در ملی پرتال راه اندازی کرده ایم که با استفاده از آن شما نه تنها می توانید گالری تصاویری زیبا و شکیل در سایت آتلیه خود ایجاد کنید، بلکه می توانید آن را بر اساس هر موضوعی که می خواهید دسته بندی کنید.

طراحی سایت آتلیه

ظاهر سایت باید چشم نواز باشد ، مخصوصاً برای اصنافی که وب سایتشان نشانگر سلیقه و ماهیت کارشان است. برای مثال طراحی سایت شخصی و طراحی سایت شرکتی و یا طراحی سایت خبری و طراحی سایت پزشکی کاملاً متفاوت است ، هم از نظر ظاهر و هم از نظر ماژول‌ها و کارایی سایت . 
آتلیه‌های عکاسی می‌توانند با دسته بندی کارهایی که تا کنون انجام داده‌اند ، یک کاتالوگ حرفه‌ای تهیه کنند ، از میکس و مونتاژها گرفته تا عکس‌ها (البته انتشار تصاویر و ویدئوها باید با اجازه شخص صورت بگیرد) امروزه بیشتر افراد از طریق موتورهای جستجو  دنبال عکاسی‌ها  وو آتلیه‌ها می‌گردند.می‌خواهند از طریق وب سایت نمونه کارها را ببینند ، از همان‌جا وقت ملاقات تعیین کنند.شما می‌توانید علاوه بر داشتن یک گالری کامل از نمونه کارهای خود بخش‌های اختصاصی دیگر به وب سایتتان اضافه کنید حتی می‌تواند بخش مقالات وب سایت را راه اندازیی کنید تا کاربران بیشتری با شما آشنا شوند .نمونه دیگری از امکاناتی که می‌توانید به مشتریانتان ارائه کنید ، ثبت سفارش‌ها است تا مشتریان از طریق اینترنت بتوانید کارهای خود را پیگیری کنند و از روند کارشان مطلع شوند 

یکی از امکانات ملی پرتال، فرم ساز پیشرفته آن است. شما می توانید با استفاده از این فرم ساز، هر نوع فرمی را ایجاد نمایید، از فرم دعوت به همکاری گرفته تا رزرو آنلاین و پیگیری سفارش. با ایجاد فرم رزرو آنلاین، مخاطبان شما قادر خواهند بود که برای دریافت خدمات شما وقت قبلی بگیرند. همچنین شما  با یک طراحی سایت ارزان می توانید با ارائه فرم پیگیری سفارش به ایشان این امکان را دهید تا سفارشات خود را پیگیری کنند. این قابلیت می تواند روند کاری شما را تسهیل کند.در آخر باید بگوئیم که تمامی قالب های ملی پرتال بر اساسس آخرین استاندارهای طراحی سایت ، ایجاد شده اند. به طور مثال تمامی این قالب ها برای موتورهای جستجوگر بهینه سازی شده اند. به این ترتیب شما می توانید با به روز رسانی مداوم بلاگ خود و هدف گیری کلمات کلیدی مرتبط، پس از مدتی به خوبی در نتایج جستجویی موتورهای جستجوگر در معرض دید قرار بگیرید. همچنین، تمامی سایت هایی که بر روی ملی پرتال ایجاد می شوند، ریسپانسیو هستند. این موضوع به این معنی است که سایت شما در تمامی صفحات نمایشگر، با هر اندازه ای، به خوبی نمایش داده می شود و کاربران می توانندد به راحتی از تمامی امکانات سایت شما استفاده کنند.اگر می خواهید وب سایت آتلیه و گالری خود را راه اندازی کنید، ملی پرتال میزبان خوبی برای طراحی سایت گالری شما خواهد بود.